Aylık arşivler: Eylül 2013

Helal Marketlere 14 Yeni Şube Ekleniyor

helal marketAnkara-Etlik, Şanlı Urfa, Zonguldak, Gebze, Denizli, Isparta, Adana, Çorlu, Avcılar sıra ile Kurban Bayramına kadar inşallah açılışları yapılacaktır. Adıyaman,Bursa, Tekirdağ, Tokat Kurba Bayramı sonrasında hazırlıklarını tamamlamaları halinde açılışları yapılacaktır. Müjdeler olsun! Yeni bir Dünya doğuyor ülkemiz ufuklarında. İhtiyaçlarımızı helalinden temin edebileceğimiz, mutluluk ve sağlık verecek yeni bir dünyaya doğru yürüyoruz.

Şuurlu Müslüman Kardeşlerimizin Helal ve Tayyib arayışı yoğunlaştıkça HALAL DUNYA MARKET şubelerinin sayısı da artmaya devam edecektir Allahımızın izni ile. Allah(cc)Müslümanlara hayırlı kılsın dileklerimizle…

Golda Helal Sertifikası Aldı

golda helal sertifikasıTürkiye’nin önce gelen bakliyat firmalarıundan GOLDA helal serttifikası aldı.

Kombasssan’a bağlı Kom Gıda yetkilileri  “Gıda Şehri” projesi kapsamında insanların sağlıklı ve İslami ölçütlere uygun tüketimini tahsis için helal sertifikası aldıkları açıklamasını yaptılar.

Ülkemizdeki ve dünyadaki entegre projeler arasında, büyüklük açısından, en büyüğü olarak dikkat çeken Kombassan Gıda Şehri projesi, ülkemizin tahıl ambarı Konya ovasının bağrında, Anadolu insanının alın teri ve göz nuruyla yükselen haklı bir gurur abidesidir.

Komgıda Karaman ilinin Kazımkarabekir ilçesi sınırları içerisinde,yaklaşık 1.078.000 milyon M2 açık alan ve 76.082 M2 kapalı alan, kojenerasyon sistemi ile kendi enerjisini üretecek 70 Megavat kurulu gücü olan ,proje bitiğinde 5000 personelin çalışacağı, yılda yaklaşık 100 milyon dolar ihracat hedefleyen , 24 Gıda fabrikasından oluşacak 500 Milyon dolarlık dev bir organizedir.
Temelleri 10 şubat 1997 tarihinde atılan tesislerin , çok kısa bir zaman dilimi içerisinde, Un, Bakliyat, İrmik, Makarna fabrikaları üretime başlamıştır.
Bölgemizde, ülkemizde ve yurtdışında yetiştirilen tarım ürünleri Gıda şehrinde işlenerek, değişik gıda ürünleri halinde, insan sağlığı ve damak zevki dikkate alınarak, dünyanın dört bir tarafına uygun şartlarda ulaştırılacaktır.

Helal Alışveriş İçin Online Çözüm

helal sitesiTürkiye’nin ilk HELAL SERTİFİKALI ve ALKOLSÜZ ürünlerini bulabileceğiniz alış veriş sitesi www.helalsitesi.com ile Helal, Sağlıklı ve Temiz ürünler düşüncesiyle Organik, Doğal ve Bitkisel ürünlerin satışını yapmakta, Ayrıca ürünlerimizin içeriğinde Alkol ve Hayvansal Katkı maddesi, Jelâtin, SLS, SLES, Sentetik Ekstrakt, Paraben, Silikon, Renklendirici v.s gibi insanlarda kanser ve hastalık oluşturan hiçbir zararlı kimyasallar bulunmamaktadır. Ürünlerimiz hem dini açıdan hemde sağlık açısından öneme haiz ürünlerdir. Bu yüzden hem sağlık hemde dini hassasiyeti olan müşterilerimiz tercih etmektedirler. wwww.helalsitesi.com her geçen gün geniş kitlelere hitap ederek müşteri portföyünü vetanınırlığını arttırmaktadır. Satış kanallarını “E-Ticaret ve Satış Temsilciliği” olarak devam ettirmektedir.

Berrak Makarna sertifikası iptal edildi

Berrak makarna sertifikasıGİMDES’ten yapılan açıklamaya göre ara denetimlerde Berrak Makarna firmasının denetlemeye giden ekibi denetlemeye almaması, denetleme konusunda zorluk çıkarması nedeni ile sertifikası iptal edildi. GİMDES sertifika verirken sertifika şartlarından biri de denetçilerin istediği zaman istediği saatte denetleme yapma özgürlüklerinin olmasıdır. Berrak makarna 5 yıl boyunca istese dahi sertifika alamayacak.

Helal Gıda Fuarı Nerede ?

Birçok soru geliyor okuyucularımızdan. Fuar ile ilgili sık sorulan soruları yanıtlayalım.
Fuar CNR İstanbul fuar merkezinde.
Bakırköy – Havalimanı metrosu ile çok rahat ulaşılabiliyor. Yenibosna duragını geçince havalimanından bir durak önce iniyorsunuz.
Fuara giriş ücretli değil. Kapıda GİMDES görevlileri davetiye veriyorlar herkese.
Fuarda helal marketlerden alışveriş yapma imkanı da var.
05-08 Eylül tarihleri arasında ziyarete açıktır.

‘UÇAKTA HELAL YOK, KOŞER VAR’

arinc-tan-helal-gida-fuarinda-tayyip-esprisi-264215Helal gıda fuarında konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arırnç, yaptığı bir uçak yolcuğunda yiyecek konusunda yaşadığı bir olayı da dinleyenlerle paylaştı. Avusturalya’ya giderken uçakta helal ürün sertifikalı yemek istediğini ancak bu ürünlerin bulunmadığının kendisine iletildiğini anlatan Arınç, ancak aynı uçakta Yahudilerin yediği ve İslami kurallara da uygun olan ‘Koşer” isimli yiyeceği aldığını anlattı. Arınç, Türkiye’de bu tür hassasiyetlerin daha yeni yeni oluşmaya başladığını kaydetti.

‘İSRAİLLİLER MUTFAĞA GİRMİŞ’

Arınç ayrıca, Eski Cumhurbaşkanı Sezer’in İsrail Devlet Başkanı Katsav’ı Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde kabulu sırasında yaşanan bir olayı da anlattı. İsraillilerin mutfağa bile girerek yemek hazırladıklarını ve kendisinin bu durumu yetkililere ilettiğini anlatan Arınç, “Bu bizim işimiz, bizim mutfağımız da çok güzel bir mutfak dedim. Niye siz yiyecek ve içecek işine bu kadar karışıyorsunuz? Bana dediler ki, ‘bu bizim inancımız’.” ifadelerini kullandı.

Arınç, Türkiye’deki laiklik yorumlarının da farklı yapıldığını belirterek bundan helal sertifikalı ürünlerin daha çok aranır hale geleceğine inandığını da sözlerine ekledi.

Helal Marketlerin Adresleri

EYÜP ŞUBESİ
Nişanca Mah. Zalpaşa Cad.
No:22-24 Eyüp Belediyesi Arkası
Eyüp/İstanbul
Tel:(0212)565 68 78-(0535)390 40 26

METROKENT ŞUBESİ
Başakşehir
1.Etap Yürüyüş Yolu
Life Park İş Yerleri
No;40
Başakşehir/İstanbul
Tel:(0212) 500 15 15

ESENLER ŞUBESİ
Turgutreis Mah. Cengiz Topel Cd.
446.Sokak No:4/B
Esenler/İstanbul
Tel:(0212) 629 50 50

KAHRAMANMARAŞ ŞUBESİ
Yusuflar Mah.Hacı Arifoğlu Cad.
No:12 Kahramanmaraş
Tel:(0344) 223 77 13
(ULUCAMİİ KARŞISI)

GAZİANTEP ŞUBESİ
PirSultan Mah.
65. sokak
No:50 ŞehitKamil
GaziAntep
Tel:(0342) 324 74 75
(Şehit Kamil Devlet Has. Civarı)

KONYA ŞUBESİ
Nakipoğlu Mah.
Köprübaşı cad.
Fenni Fırın Kavşağı
Karatay Katlı Otopark Altı No:12/L
KARATAY/KONYA
( 0332) 3530443

YENİBOSNA ŞUBESİ
Merkez Mahallesi
Altınyıldız Blokları
Okul Sokak 30.Blok No:1/A
Yenibosna/İstanbul
(0212)551 22 88

SAKARYA ŞUBESİ
Orta Mah.671.sokak
No.12/A Dünya iş merkezi
Sakarya
(Bilge hastanesi karşısı,Ada taş sürücü kursu sırası)
(0264)274 34 32

ESKİSEHİR ŞUBESİ
İstiklal Mah.
Konuk Sokak No:6/7
Eskişehir
(0541)764 02 03

OSMANİYE ŞUBESİ
Alibeyli Mah.
503.sokak No:30
Saat kulesi civarı.
Merkez/Osmaniye
Tel:(0328) 814 89 16

Ankara Demetevler Şubesi
Özevler Mahallesi
938.sokak no:10/c (Elif sitesi karşısı)
Demetevler Ankara
Tel:(0312)3457495

KIRIKKALE ŞUBESİ
Hüseyin Kahya mah.Turgut Reis Cad.
Eski Sümerbak Arkası
No:6/A
KIRIKKALE
Tel: (0318) 2246868 -(0506) 4881096

SEYDİŞEHİR ŞUBESİ
Milli Egemenlik Caddesi 17/C
(Belediye Karşısı ) SeydiŞehir / Konya
Tel: (0332) 582 44 09

ANKARA ETLİK ŞUBESİ
Adnan Yüksel Cad. No:3/D ,
Etlik –Ankara ( Osmanlı İş Merkezi Karşısı )
0312 322 22 35