Orkide Yağ ‘Helal Gıda Sertifikası’ Aldı

orkide helal sertifikasıOrkide Yağ, uluslararası helal sertifikalandırma kurumu GİMDES’in vermiş olduğu ve müslüman toplumların öncelikleri arasında bulunan Helal Belgesi’ni kalite standartları arasına ekledi.
Orkide Yağ, uluslararası helal sertifikalandırma kurumu GİMDES (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği) tarafından verilen ve sadece ülkemizde değil, diğer ülkelerde yaşayan müslüman toplumların öncelikleri arasında bulunan Helal Belgesi’ni kullanma hakkını aldı. Böylece kalite standartlarına özen gösteren Türkiye’nin sektöründe öncü kuruluşu Orkide, kalite belgelerinde üst seviyeye ulaştı.

“Helal Gıda” belgesinin tüketici hakları açısından önemli bir değere sahip olduğunu belirten Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, “Müşterilerinin inançlarına ve sağlıklarına uygun ürün üretme ve doğru etiket bilgileri ile bilgilendirme zorunluluğu, üreticilerin temel görevlerinin başında geliyor. Tüketicilerin inançlarına ve sağlığa uygun ürünleri, marketlerden kuşkusuz ve güvenli bir şekilde tercih edebilmesi için, gerek kamu sektörünün, gerek özel sektörün ve sivil toplum kuruluşlarının duyarlılığı son yıllarda sevindirici bir biçimde arttı. Biz bu belgeleri tüketicimize güvenli ve sağlıklı ürün sunduğumuzu göstermek için alıyoruz. Tüm kuruluşların aynı titizliği göstermesi temennimiz. Helal Gıda belgesi, gıda güvenliği konusuna yeni bir anlayış kazandırdı. İslami kurallar doğrultusunda ele alınan “Helal” deyimi aslında genel boyutuyla hijyen ve faydalı olma zorunluluğunu kapsayan bir özellikler bütünü şeklinde dünyada yaygınlık kazanmakta. Orkide olarak gerek yurt içinde gerek yurt dışında tüm tüketicilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılamamızı sağlayacak oluşumları yakından takip ediyoruz” dedi.

Orkide Yağları Kalite Güvence Müdürü Melike Aguş ise “Bu belge ihracat ürünlerinde ve iç piyasada önemli rol oynayacak. Tüketicimizin sağlıklı ve güvenli ürün tercihi hedefimiz” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>